Fundacja Rozwoju Przyszłości przyjmuje wnioski o stypendia dla szkół wyższych

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią całego komunikatu

Uwaga, od tego semestru obowiązują nowe wzory zaświadczeń do wypełnienia – prosimy o korzystanie z tych wzorów. Jednocześnie informujemy, że bezwzględnie nie będziemy przyjmować wykazów ocen – obowiązują tylko zaświadczenia o średniej ocen wydane przez szkołę. Wzory nowych dokumentów w załączeniu.

Pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym Fundacja Rozwoju Przyszłości rozpoczęła przyjmowanie wniosków stypendialnych za kolejny semestr dla szkół wyższych dzieci pracowników Grupy Żywiec S.A. i Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o.

Warunkiem jest, by w momencie składania pierwszej aplikacji o stypendium, przynajmniej jeden z rodziców
dziecka pracował w jednej z ww. Spółek przez okres co najmniej 15 miesięcy, a aplikujące dziecko nie miało
ukończonych 26 lat.

Termin składania wniosków i dokumentów: 31.03.2022r. – po tym czasie link będzie nieaktywny i nie będzie możliwości złożenia wniosku

Aby usprawnić proces uzyskiwania zaświadczeń o dochodach – pracownicy spółek Grupy Żywiec wypełniają oświadczenie upoważniające pracodawcę do przekazania informacji o dochodach bezpośrednio do Fundacji, które znajduje się na Zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, którą należy dołączyć do składanych dokumentów.

NIEPOPRAWNE WPISANIE ŚREDNIEJ OCEN W ELEKTRONICZNYM WNIOSKU O WYPŁATĘ STYPENDIUM, NIEZGODNE Z PRZEDSTAWIONYM DOKUMENTEM POTWIERDZAJĄCYM ŚREDNIĄ OCEN, BĘDZIE SKUTKOWAŁO ODRZUCENIEM WNIOSKU

Rozpatrzeniu będą podlegać tylko wnioski prawidłowo wypełnione i poparte wymaganą dokumentacją, w szczególności w postaci oświadczeń i zaświadczeń wskazanych w pliku „Wykaz wymaganych dokumentów”

Uwaga! zmiana zasad przyjmowania wniosków o stypendia od września 2022r.
Dzieci, których rodzic rozwiązał lub rozwiąże umowę o pracę z własnej woli (dotyczy spółek: GŻ, ŻSID, Browaru Zamkowego Cieszyn, Distribev, Trans Trade) przestają być beneficjentami Fundacji Rozwoju Przyszłości a stypendium wypłacane będzie tylko do końca semestru np. Pracownik odchodzi w marcu to stypendium będzie wypłacane do końca semestru tj. do czerwca.

Głównym celem Fundacji Rozwoju Przyszłości jest wspieranie dzieci zdolnych. Chcąc zapewnić jednakowy dostęp do edukacji i równe możliwości poszerzania wiedzy, zachęcamy do składania wniosków szczególnie dzieci niepełnosprawne, od których zdobycie dobrych wyników w nauce często wymaga większego wysiłku, ze względu na np. utrudniony dojazd do szkoły. Każde z takich zgłoszeń będzie rozpatrywane przez Fundację indywidualnie.

Wszelkie pytania dotyczące stypendium prosimy kierować na adres fundacja@grupazywiec.pl lub za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie Fundacji. Na stronie www.fundacjarozwojuprzyszlosci.com znajdą też Państwo aktualne informacje na temat działalności Fundacji.

Z pozdrowieniami,
Fundacja Rozwoju Przyszłości